.
close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 7 czerwca 2018 (ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2018)

  W związku z trwającymi w wielu miastach Nikaragui antyrządowymi protestami, które pociągnęły za sobą wiele ofiar śmiertelnych, oraz trudnym do przewidzenia rozwojem sytuacji w najbliższym czasie, Ambasada RP w Panamie ostrzega przed podróżami do tego kraju.

  W związku z napiętą sytuacją polityczną i trwającymi w wielu miastach Nikaragui antyrządowymi protestami, które pociągnęły za sobą wiele ofiar śmiertelnych, oraz trudnym do przewidzenia rozwojem sytuacji w najbliższym czasie, Ambasada RP w Panamie ostrzega przed podróżami do tego kraju.

  Jednocześnie zaleca się bezwzględne stosowanie do poleceń sił porządkowych, unikanie przebywania w miejscach zgromadzeń publicznych oraz śledzenie bieżących komunikatów o sytuacji bezpieczeństwa.

  Przebywający w Nikaragui podróżni powinni także uwzględnić fakt, iż w związku z zaistniałą sytuacją możliwe są czasowe wyłączenia z ruchu ulic lub większych obszarów miast oraz mogą wystąpić problemy z łącznością komórkową i Internetem.

  Ze względu na brak polskiej placówki dyplomatycznej w Nikaragui i ograniczone możliwości udzielania pomocy konsularnej, zgodnie z prawem UE, obywatele polscy uprawnieni są do pomocy dyplomatycznej i konsularnej państw członkowskich UE posiadających w danym kraju placówkę, na takich samych warunkach, na jakich państwa te pomagają swoim obywatelom.

  W celu nawiązania kontaktu z placówką państwa członkowskiego UE, zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki na stronie Komisji Europejskiej: https://ec.europa.eu/consularprotection/content/home_pl

  Osobom wyjeżdżającym do Nikaragui zalecamy zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz‎.‎

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: